Web Tasarım

Kurumsal web tasarım konusunda iddaalıyız. Kurumsal web sitesi için doğru adrestesiniz.

Biz web tasarım yaparken sizin için en faydalı siteyi yapmaya özen gösteriririz. İyi bir web sitesi sadece tasarımdan ibaret olamaz. İyi bir web tasarım ve arama motoru optimizasyonu için doğru adrestesniz.

İletişimde Kurumsal Web Tasarımın Önemi
İnternet kısaca kullanıcının rahatlıkla erişim sağladığı ortak iletişim aracı olarak tanımlayabiliriz . İnternet sosyal kültürel ekonomik ve politik olguları kapsayan web sitelerinin oluşturduğu  geniş bir topluluktur. Web sitesi World Wide Web (www) isi bütün bilgisayar dosyalarına internet aracılığı ile ulaşılmasını sağlayan HTML  aracılığı ile elektronik olarak birbirilerine bağlantılanan web istemcileri (browser) aracılığı ile görüntülenmesine olanak sağlayan bir sistemdir.
World Wide Web üç temel öğeden oluşur
.Web istemcileri (internet explorer, mozilla, chrome )ve sunucuları (Web servers)
.Web tasarım içeriği
.Web sitesi kaynakları arasındaki bağlantılar

Kurumsal Web Sitelerinin İşlevleri ve Türleri
Web sitelerinin işlevlerini temelde pazarlama, web tasarım, internet sitesi, e-ticaret sitesi, bilgi paylaşımı alanlarında özetleyebiliriz.

Pazarlama ve Tanıtım Hizmetlerinde Web site işlevleri 
Web siteniz aracılığı ile günün her saatinde tüketiciler Web tasarım mal hizmet ve tüketici desteğine erişim sağlayabilirler  Web siteleri aynı zamanda etkileşimli bir reklam aracıdır. Web tasarım kurum ve katılımcılarla çeşitli forumlar internet sitesi oluşturarak tartışma ortamları oluşturabilmektedir. Web siteleri pazarlama araştırmalarına ilişkin anketlerin gerçekleşmesine de olanak tanımaktadır.  Pazarlama açısından en önemli özellik web siteleri aracılığı ile en ucuz maliyetle birçok tüketiciye aynı anda ulaşabilmesidir.

Bilginin Paylaşılmasında Web Tasarım’ın önemi
Bir web sitesi aracılığı ile belirli bilgi beceri ve ilgi alanları diğer kullanıcılarla paylaşılabilir. İnternet’in temelinde paylaşım ve işbirliği yer almaktadır. İnternet’in ilkeleri oldukça açıktır: hiçbir bilgi gizlenmez, hiçbir bilgi bütünüyle gereksiz değildir. World, Wide,  Web, sosyal, kültürel, eğitim ve mesleki alanlarda sürekli genişleyen bir sistemdir.

Öğrenme ve İlgi Alanlarının Geliştirilmesinde Web Sitesinin Önemi
Web tasarımın önemli işlevlerinden biri de,  öğrenmeyi ve entelektüel gelişmeyi desteklemesidir. Bir web site kullanıcısı olarak belirli konuları araştırabilir her gün ya da her saat başı belirli sitelere odaklanabilirsiniz. Bunlarla birlikte web siteleri kişisel ilgi alanlarınızın gelişmesini destekler.

Web Tasarımda  Temel Özellikler
EtkileşimEtkileşim davranışı, web sitesi doğrudan kullanıcının girdiği verilere bağlı ve ürettiği çıkışı kullanıcıya ileten bilgisayar tabanlı sistemleri tanımlar. Bu tanıma dayanarak web sitelerin etkileşemli ortamlar sunduğu söylenebilir

Dinamik: Web sitelerinde bilgi durağan bir biçimde web sitesi olmaktan çok güncellenebilme olanakları nedeniyle dinamik olma eğilimi gösterir. Bununla ilişkili olarak web sitlerinde bilginin kaynağı a durağan değildir kaynak bazı durumlar da kurum (site), bazı durumlarda kullanıcı olabilmektedir. Bu nedenle web sitelerinde bilgi akışının yönü dinamik web sitesi olma özelliği taşır. Özetlemek gerekirse web sitleri ve e-ticaret çok yönlü bilgi alış-verişinin gerçekleştirildiği dinamik ortamlardır.

Süreklilik: İnternet siteleri TV ve basılı medya gibi bitmiş web sitesi bir ürünü oluşturacak türde ve bir defalığına geçmişte yapılmış şimdi sunulan değişmez bir yapı genişletilerek süreklililk kazandığı gelişmeye ve değişime açık esnek bir yapı oluştururlar.